.

Aktualności

Zmarł były radny, działacz społeczny

Nie żyje Bogusław Zięta, znany we Włoszakowicach lekarz rodzinny, były radny Leszna. Jego ciało znaleziono wczoraj na posesji. Trwa ustalanie przyczyny śmierci. Policja wykluczyła działanie osób trzecich.
Bogusław Zięta miał 63 lata, w latach dziewięćdziesiątych był radnym Leszna. Od ponad 20 lat mieszkał we Włoszakowicach, pracował tam jako lekarz rodzinny.

W niedzielę około godziny 13 policja otrzymała zgłoszenie o śmierci mężczyzny.
- Zwłoki znajdowały się w oczku wodnym w ogrodzie. Na miejsce wysłano pogotowie ratunkowe, policję i straż pożarną. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich, jednak sprawa jest badana i ustalane są okoliczności śmierci - powiedziała Monika Żymełka, rzecznik KMP w Lesznie.
Zięta Bogusławźródło:elka.pl   

Fot. www.wloszakowice.pl

extrabecikowe

Spory ruch panował dziś (3.01.2018) na oddziale położniczym WSZ w Lesznie. To z racji wizyty władz Leszna, które dla pierwszego dziecka z Leszna, które urodziło się w 2018 roku przekazali extra-becikowe. Tym dzieckiem okazała się Klaudia Cieślarczyk (3.300 g i 57 cm), która przyszła na świat 1 stycznia o godz. 17. Rodzice - państwo Aneta i Mariusz Cieślarczykowie otrzymali 1.000 zł od samorządu Leszna. To nagroda jaką Leszno uzyskało w konkursie organizowanym przez Wojewodę Wielkopolskiego na najbardziej prorodzinną gminę w Wielkopolsce. Wydarzenie było uwiecznione przez licznych dziennikarzy radia, prasy i TV. (CAN) fot. A. Cieślik

lukasz szumowski

Umarł król, niech żyje król. Nowym ministrem zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego został  Łukasz Szumowski. Konstanty Radziwiłł został odwołany ze stanowiska. Łukasz Jan Szumowski (ur. 3 czerwca 1972 w Warszawie) - polski kardiolog, profesor nauk medycznych, w latach 2015-2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, od 9 stycznia 2018 minister zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego.