Bezpłatne badania aorty brzusznej

Miejsce: Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie, ul. Jana Kiepury 45

Data rozpoczęcia: 2020-02-20 10:00

Data zakończenia: 2020-02-20 16:00

W dniu 20.02.2020 (czwartek) w Szpitalu Wojewódzkim w Lesznie odbędzie się badanie USG aorty brzusznej z programu ZDROWA AORTA, na które serdecznie zapraszamy.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej. Zapisy na badanie: tel. 503 075 095

Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę – największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.

Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

Konsultacja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej.

Wczesna diagnoza może uratować życie. Dlatego zbadaj się bezpłatnie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Wszystkie informacje uzyskasz podczas spotkania informacyjno-edukacyjnego.

Zapraszamy serdecznie!

Dane kontaktowe:

Arterieart Sp. z o.o.

ul. Rakoniewicka 23A

60-111 Poznań

e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com

www.zdrowaaorta.pl

 

Więcej informacji znajdziesz na: https://leszno.pl/Bezplatne_badania_aorty_brzusznej_ce7.html

Leszno – Rozwiń Skrzydła.

 

źródło: leszno.pl

0 Udostępnień