Apteki

Dyrektor szpitala został wybrany

Justyna Jaskulska wygrała konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Gostyniu. Komisja konkursowa wybrała jej kandydaturę bezwzględną większością głosów. Dla nowej dyrektor szpitala zmieni się stanowisko, ale nie miejsce pracy, bo od lat jest związana z gostyńskim szpitalem. Obecnie jest przełożoną pielęgniarek. Przypomnijmy do konkursu na dyrektora szpitala zgłosiło się pięcioro kandydatów. Spośród nich troje przeszło do kolejnego etapu, czyli rozmów z komisją konkursową. Wczoraj, po wysłuchaniu kandydatów zapadła decyzja.

Komisja w wyniku tajnego głosowania wybrała bezwzględną większością głosów na nowego dyrektora szpitala panią Justynę Jaskulską – mówi Leszek Maliński, przewodniczący komisji konkursowej.
Każdy z kandydatów miał za zadanie przedstawić koncepcję funkcjonowania szpitala i odpowiadał na te same pytania zadawane przez członków komisji. – Wszyscy kandydaci rzetelnie wywiązali się z tego obowiązku, komisja ich wysłuchała, zadawała liczne pytania. Na tej podstawie każdy z członków komisji wyrobił sobie własne zdanie o poszczególnych osobach – podkreśla Maliński.

Teraz kandydatura nowej dyrektor szpitala będzie przedstawiona Zarządowi Powiatu, w celu zawarcia umowy o pracę. Nowa dyrektor jest z Gostynia od lat pracuje w gostyńskim szpitalu. Aktualnie jest przełożoną pielęgniarek. Pracę na nowym stanowisku prawdopodobnie rozpocznie od marca, ponieważ umowa z dotychczasowym dyrektorem szpitala obowiązuje do końca lutego.
źródło: elka.pl

0 Udostępnień