Magisterska fizjoterapia na PWSZ w Lesznie

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie poszerza ofertę o kolejne studia magisterskie. Chodzi o kierunek fizjoterapia. Rekrutacja zacznie się za kilka miesięcy. Obecnie na uczelni im. Jana Amosa Komeńskiego studenci kierunku fizjoterapia mogą skończyć studia licencjackie, ale zgodnie z zapisami ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, konieczne było zaprzestanie rekrutacji. Fizjoterapia została bowiem określona jako kierunek medyczny, stąd konieczność wprowadzenia 5-letnich studiów magisterskich.

Pracownie i wyposażenie opieramy w dużym stopniu na tym co uczelnia oferowała studentom na pierwszym stopniu kształcenia. Temat jest otwarty, bo zdajemy sobie sprawę, że studia magisterskie będą wymagały doposażenia pracowni – mówi Krystyna Cieślik, dyrektor Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej PWSZ.

Skąd na to pieniądze? Rektor Maciej Pietrzak odpowiadając na to pytanie przypomina, że uczelnia otrzymała ponad 13 milionów złotych w obligacjach Skarbu Państwa, które mogą zostać przeznaczone na zadania inwestycyjne.

Część tych pieniędzy na pewno spożytkujemy na inwestycje związane z prowadzeniem fizjoterapii.

Atutami uczelni w prowadzeniu studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia będą wykwalifikowana kadra, nowoczesne programy kształcenia i współpraca z placówkami medycznymi w Lesznie i regionie, z których wiele zadeklarowało taką chęć.

Rekrutacja zacznie się w połowie czerwca. PWSZ chce przyjąć 45 studentów, maksymalnie 60.

źródło:www.leszno24.pl

0 Udostępnień