Mierzą na wejściu temperaturę

Dodatkowe środki ostrożności wprowadził od dzisiaj gostyński szpital. Każdy kto wchodzi do budynku, ma mierzoną temperaturę. – To nasza wewnętrza procedura, musimy dbać o bezpieczeństwo pacjentów i naszego personelu – mówi Justyna Jaskulska, dyrektor szpitala.

W związku z zagrożeniem koronawirusem, gostyński szpital zabezpiecza się dodatkowo przed jego ewentulnym rozprzestrzenianiem. Od dzisiaj osoby, które wchodzą do szpitala, mają mierzoną temperaturę. – To nasze wewnętrze procedury – mówi Justyna Jaskulska, dyrektorka szpitala. –Na wypadek rozszerzenia się koronawirusa musimy dbać o bezpieczeństwo naszych pacjentów i personelu, bo jesteśmy na pierwszej linii i nie jest możliwe, żeby szpital nie mógł funkcjonować, trzeba zachować pewne środki ostrożności – dodaje.

Szpital funkcjonuje i są planowe przyjęcia, choć nie ma odwiedzin. – Każdy kto musi wejść do szpitala, np. na badania, czy izbę przyjęć jest poddawany mierzeniu temperatury i jest przeprowadzany wywiad, jeżeli stwierdzimy jakiś objaw z deficjinicji koronawirusa – tłumaczy dyrektorka szpitala i dodaje, że na razie nie było osoby, którą szpital skierowałby na kwarantannę, czy wzywał specjalny zespół.

Przypominamy, że jeżli ktoś podejrzewa u siebie zakażenie koronawirusem powinien bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną w Gostyniu, pod numerami telefonów 65 572 14 75 lub 65 572 14 66. Po godzinach pracy i w dni wolne pod numerem alarmowym 505 019 375.
Lub zgłosić się do oddziału zakaźnego dorośli: w Kaliszu przy ulicy Toruńskiej 7 nr telefonu 62 757 91 94 a dzieci: w Poznaniu przy ulicy Nowowiejskiej 56/58 nr telefonu 504 907 994/539 524 935/61 859 03 36

źródło: elka.pl

0 Udostępnień