Podpisano umowę na rozbudowę rawickiego szpitala

W Szpitalu Powiatowym w Rawiczu podpisano umowę na dofinansowanie planowanej rozbudowy placówki. Na ten cel Zarząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył rekordową kwotę, bo aż 11,5 mln złotych. W nowym skrzydle swoje miejsce znajdzie oddział intensywnej terapii oraz sale operacyjne.
Udzielone dofinansowanie przeznaczone zostania na dostosowanie szpitala do wymogów i standardów jakie nakłada na placówkę rozporządzenie ministra zdrowia. Jak zaznacza prezes zarządu, planowana inwestycja to przede wszystkim dobra wiadomość dla potencjalnych pacjentów szpitala.

Znalezienie tak dużej kwoty nie jest powszechne. Nasze potrzeby są oczywiście znacząco większe, jednak to dofinansowanie pozwoli uruchomić proces związany z dalszą poprawą infrastruktury lokalowej – mówi Tomasz Paczkowski.

W nowym budynku powstaną trzy bloki operacyjne, oddział intensywnej terapii oraz sala wybudzeń. W łączniku – pomiędzy nowym skrzydłem, a głównym gmachem szpitala – zlokalizowane będą poradnie specjalistyczne dla pacjentów ambulatoryjnych.

Otrzymanie tak dużej kwoty nie było jednak łatwe. Starostwo Powiatowe starało się o dofinansowanie prawie 3 lata.

Nie wstydzę się tego nazwać projektem życia. Kosztowało to nas mnóstwo czasu i poświęcenia. W takich dniach jak dzisiaj można powiedzieć, że było warto – komentuje Adam Sperzyński, starosta rawicki. Zgodnie z założeniami nowe skrzydło szpitalne ma być oddane do użytku w ciągu 4 lat.
źródło: elka.pl

0 Udostępnień