RakTRACK w Kościanie – zbadaj swoje znamiona

Od końca lipcaa Polskę przemierza RakTRACK, czyli mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. To nowa, bezpłatna akcja profilaktyczna „Uwaga – wyprzedź czerniaka!” organizowana przez zespół kampanii Rakoobrona. Specjalny bus stanie w poniedziałek na kościańskim Rynku. Jak podkreśla koordynatorka akcji Katarzyna Kozłowska, musimy pamiętać o profilaktyce.
– Bardzo ważne jest to, aby chodzić do lekarza dermatologa przynajmniej raz w roku i kontrolować swoje znamiona, gdyż czerniak wykryty we wczesnym stadium jest w ponad 90 procentach wyleczalny. Za nami już czternaście miejscowości. Do tej pory przebadaliśmy 2600 osób. U 47 osób wystąpiło podejrzenie czerniaka we wczesnym stadium, a około 250 osobom zalecono wycięcie znamion. Badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne i trwa od 2 do 5 minut, w zależności ile kto ma do pokazania niepokojących znamion – mówi Kozłowska.
Akcja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 16.00. W zależności od liczby chętnych, kolejka będzie zamykana między godziną 13.00 a 15.00. Z konsultacji z dermatologami może skorzystać każdy – za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.
źródło: elka.pl fot.elka.pl

0 Udostępnień