Tomasz Karmiński został dyrektorem szpitala w Lesznie

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaakceptował w piatek wynik konkursu na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Wygrał go Tomasz Karmiński, dotychczas pełniący tylko obowiązki szefa szpitala. – Umowę zawarto na czas nieokreślony – powiedział Radiu Elka Leszek Sobieski, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

Tomasz Karmiński leszczyński szpital prowadzi od października ubiegłego roku – zarząd województwa powierzył mu obowiązki dyrektora po rezygnacji z tej funkcji Piotra Jeske. Po kilku miesiącach ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora, w czwartek komisja konkursowa przeprowadziła końcowe postępowanie.

-Do konkursu zgłosiło się czterech kandydatów, trzech pozytywnie przeszło ocenę formalną – powiedział nam Leszek Sobieski – na rozmowę z komisją przybyło dwóch, w tym pan Tomasz Karmiński. Dotychczasowy p.o. dyrektora leszczyńskiego szpitala został jednogłośnie zwycięzcą konkursu i to właśnie jego rekomendowano do pełnienia funkcji. -Dziś zarząd województwa zaakceptował ten wybór – mówi Leszek Sobieski – umowa została zawarta na czas nieokreślony, podobnie jak w przypadku naszych innych placówek w Wielkopolsce.

źródło: elka.pl

0 Udostępnień