WOŚP dla szpitala w Gostyniu

O zakup sprzętu wnioskował gostyński sztab WOŚP po zakończeniu poprzedniej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najpilniejsze potrzeby sprzętowe uzgodniono z lekarzami pediatrami gostyńskiego szpitala i niedawno placówka otrzymała trzy nowoczesne urządzenia o wartości ponad

– To piękny prezent fundacji Jurka Owsiaka dla małych pacjentów z całego naszego regionu – ocenia Mirosław Sobkowiak, szef gostyńskiego WOŚP.

Otrzymane urządzenia to: – kompaktowy, lekki, multidyscyplinarny ultrasonograf USG Samsung HS40 z głowicami do diagnostyki noworodków i dzieci; oraz dwa stanowiska do resuscytacji noworodków. W komplecie z przekazanym sprzętem są też bezpłatne specjalistyczne szkolenia WOŚP dla lekarzy ratujących życie i zdrowie dzieci.

Warto dodać, że w ciągu 27 lata grania, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawie corocznie przekazywała gostyńskiemu szpitalowi sprzęt do ratowania zdrowia i życia noworodków oraz wspierający osoby starsze. Było to ponad 60 zestawów sprzętu medycznego o wartości ponad milion dwieście tysięcy złotych. Urządzenia wykorzystywane są przez Oddział Dziecięcy, Oddział Chirurgii Dziecięcej, Oddział Noworodków, Dział Pomocy Doraźnej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Kolejne miliony to środki na realizację bezpłatnych programów medycznych, z których korzystają mieszkańcy powiatu gostyńskiego, głównie dzieci.
źródło: elka.pl

0 Udostępnień