Apteki

Zakaz odwiedzin w kościańskim szpitalu

W SP ZOZ w Kościanie wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin pacjentów. Decyzja ta ma związek z koronawirusem, a zakaz obowiązywać będzie do odwołania.

Zakaz odwiedzin wprowadzono w poniedziałek, 9 marca. – Dyrekcja szpitala w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w Polsce i w trosce o bezpieczeństwo pacjentów wprowadza zakaz odwiedzin w szpitalu – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej SP ZOZ w Kościanie. – Rozważaliśmy już taką opcję wcześniej, ale dość długo nie potwierdzano w Polsce przypadków koronawirusa, więc nie chcieliśmy wzbudzać niepotrzebnych emocji. Podobne zakazy wprowadzane są też w innych szpitalach w naszym regionie, wszystko to ma na celu ochronę pacjentów i zabezpieczenie ich przed ewentualnym zarażeniem – mówi Wojciech Maćkowiak, dyrektor kościańskiego szpitala. Nie wiadomo, jak długo taka sytuacja będzie utrzymywana. Na razie zakaz obowiązuje do odwołania i trwać będzie przez najbliższe tygodnie. Jak zapewnia dyrektor, sytuacja będzie monitorowana i podejmowane będą odpowiednie kroki. Na razie w Kościanie nie pojawiły się żadne podejrzenia zarażenia koronawirusem.

Jest to dość drastyczny środek zapobiegawczy, bo wiele szpitali wprowadza po prostu ograniczenie odwiedzin, a nie całkowity zakaz. Nie wydaje się jednak, żeby był bezpodstawny, bo w Poznaniu badane są bowiem aktualnie próbki krwi pacjentów z Puszczykowa z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Jeśli się potwierdzą, przypadek zachorowania na covid-19 odnotowany zostanie już bardzo blisko Kościana i będzie to pierwszy przypadek w Wielkopolsce.

źródło: elka.pl

0 Udostępnień